Hitoktatás

A hitoktatás, a hitre való nevelés középpontjában az áll, hogy segítse a gyermekek Istennel való személyes kapcsolatának fejlődésé, és hogy a gyermekek megismerjék a hit alapjait. Jézus maga mondja: "Engedjétek hozzám jönni a kisgyermekeket!" (Mk. 10,14) Gyülekezetünknél a hitoktatásban ennek a Jézussal való találkozásnak a kereteit szeretnénk biztosítani a gyermekek számára.

Gyermekfoglalkozásaink a bölcsődés kortól egészen a konfirmációig végigkísérik a gyerekek hitbeli növekedését. Az összeállított tanterv alapján tizenkét-tizenhárom éves korukra elsajátítják azt az ismeretanyagot, amelynek birtokában konfirmációi vizsgát tehetnek.

Hangsúlyozni kell, hogy a hitoktatás nem a hit elsajátítását jelenti, de alapot ad arra, hogy értelmezni legyenek képesek a Bibliát, megszerzett tudásukra alapozva tovább mélyedhessenek el annak megismerésében.

Hittanórákat a vasárnapi istentiszteletek alatt illetve hétköznap is tartunk. Ezen túl az első és második kerületben gyülekezetünk részt vesz a kötelező iskolai hitoktatásban is.

+ Gyermek és ifjúsági alkalmak

Vasárnapi gyermek alkalom a istentiszteletek idejében
•Vasárnap 9.00 órakor a Budavárban
•Vasárnap 11.00 órakor a Budavárban

Alsósok számára:
• Pénteken 17.30 órakor a Budavárban (A Mérték-hittan keretében)
• Vasárnap 11.00 órakor a Budavárban

Felsősök számára: • Pénteken 17.30 órakor a Budavárban
(A Mérték-hittan keretében) • Vasárnap 11.00 órakor a Budavárban

Konfirmációs óra:
• Pénteken 17.30 – a Budavárban (A Mérték-hittan keretében).

Ifjúsági órák:
• Péntek 17.30 - IFI-konfirmált fiatalok (elsősorban 13-18 éves korosztály számára, (A Mérték-hittan keretében)

Az iskolákban beíratott gyermekek részére órarendbe iktatva tartjuk a hit és erkölcstan órákat!

32.sz. Dévai Bíró Mátyás Cserkészcsapat őrsgyűlései:
• Alsós és felsős lányok számára – időpontja egyeztetés alatt
• Alsós és felsős fiúk számára – időpontja egyeztetés alatt

Családos istentisztelet
(szülőkkel együtt várjuk a kisgyermekeket)
• Általában minden hónap első vasárnapján 9 órakor a Budavárban. Tanévi alkalmak (23-24-ben) november 5., december 3., január 7., február 4., március 3., április 7., május 5.

Gitártanítás: Érdeklődők jelentkezését várjuk a wolfel.mihaly@gmail.com címen. (hitoktató,zenész)

Nyári táborok: 2024-ben júnous 30-tól július 6-ig, Szigetszentmártonban.